Субота, 23 червня, 2018
Білоцерківська Єпархія | Українська Православна Церква
   
Розмір шрифту
Цитати

Пасхальне послання 2011 р.

poslanie2011-1ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОГО МИТРОФАНА,

АРХІЄПИСКОПА БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО І БОГУСЛАВСЬКОГО

духівництву, чернецтву і всім вірним чадам

Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви

 

«Радуйтеся, людіе, и веселітеся:

Хрістос воскресе із мертвих, Спас міра»

(стихира на хвалітєх понеділка Світлої седмиці)

 

Христос Воскрес!

ПАСХАЛЬНОЕ ПОСЛАНИЕ РУС. ЯЗ.

Свята Церква з перших днів християнства урочисто відзначає світосяйне свято Пасхи Господньої, прославляючи найвеличнішу poslanie2011-2в історії людства подію — воскресіння з мертвих Христа Життєдавця, Котрий поклав початок нашому спасінню і воскресінню всіх споконвіку померлих.

Святе Євангеліє ясно і переконливо свідчить про вічну істину воскресіння Христового. І ми, християни ХХІ століття, з вірою сприймаємо цю істину і утверджуємося в ній через свій особистий духовний досвід.

Радіймо! Христос воскрес, здійснилася справа відкуплення, всім істинним послідовникам Іісуса Христа дароване вічне блаженне життя.

Воскресіння Христове настільки важливе, що апостол Павел саме ним визначає істинність усього християнського вчення: «Якщо Христос не воскрес, то і проповідь наша марна, марна і віра ваша» (1 Кор. 15:14). Апостол вчить, що у воскресіння Христове потрібно вірувати, щоб спастися: «Якщо вустами твоїми будеш сповідувати Іісуса Господом і серцем твоїм вірувати, що Бог воскресив Його з мертвих, то спасешся...» (Рим. 10:9).

Немає, і не може бути на землі свята радіснішого і урочистішого, ніж свято Пасхи Господньої, бо Воскресіння Христове є невичерпним джерелом усіляких благ, спасіння і вічного блаженства для всього людського роду. Святі апостоли через недостатність віри спочатку знітилися, побачивши свого Учителя воскреслим, але потім їхній сумнів змінився щонайповнішою вірою і радістю. Як не радіти, як не веселитися, як не прославляти нинішнє свято! Ми страшимося пекла, тепер нема чого його страшитися — нині воно переможене і зруйноване. Ми жахаємось смерті, тепер нема чого її жахатися — жало її знищено: «бо звільнила нас Спасова смерть». Ми боїмося диявола, нема чого його боятися — він позбавлений влади: «Воскрес, Христос, і впали демони». Ми бажаємо вічного спасіння — відкриті нам райські двері: «бо Христос воскрес, радість вічна». Чого б ми не побажали для нашого спасіння — все вже готове, чого б не схотіла наша душа — все вже є, все дароване нам Воскресінням Христовим.

Пасхальна радість, радість Воскресіння повинна бути в душі християнина завжди, але зберегти її може тільки чисте і непорочне серце. Духовна радість досягається ціною духовного подвигу. І шлях, яким вела нас Свята Церква до світосяйного свята Пасхи, є образом такого подвигу. Радість Воскресіння Христового — завершення і наслідок цього подвигу. Цю радість ми бачимо навіть у красі Божого світу, що відроджується, в навколишній природі, яка прокидається від зимового сну.

Воскресіння Христове дарувало людині досконалу радість у Бозі. Людині відкрився новий світ — світ святості, істини і блаженства. Людина сподобилася прийняти благодатні дари Святого Духа, дар усиновлення Богом і високе призначення — стати храмом Божим, оселею Духа Святого.

В цю великодню ніч ми не завжди усвідомлюємо причину такої безмежної радості душі. Але Милосердний Господь, даруючи нам радість Святої ночі, нехай і неусвідомлену, навчає нас істинному настрою християнської душі, показує нам, якою великою в нас має бути надія на спасіння, якою міцною віра в Його безмежне милосердя, якою по-дитячому чистою має бути радість Воскресіння Христового і нашого майбутнього воскресіння.

Цього року великодня радість була ознаменована сумним ювілеєм — 25-річчям Чорнобильської трагедії, яка забрала і продовжує забирати тисячі життів, яка так чи інакше торкнулася майже кожної української родини. Багато людей, безпосередньо потерпілих від цього лиха живуть нині на Білоцерківщині. І в ці святі дні мої слова підтримки й утіхи звернені до них. Усіх вірних чад Білоцерківської єпархії я закликаю до молитви за тих, хто протистав атомній стихії і ціною свого життя захистив життя багатьох, хто помер від ран і хвороб. Мої слова подяки тим чорнобильцям, які сьогодні живі й перебувають разом з нами.

Ми отримали серйозний урок: як потрібно дбайливо й обережно ставитися до того, що дає нам Господь, яка слаба людина перед лицем природи, попри всі досягнення науково-технічного прогресу. Це особливо виразно видно у світлі трагічних подій, що трапилися в Японії. Ми всі повинні пам’ятати одну дуже важливу істину — без Бога, без Його всесильної допомоги, без духовно-морального вдосконалення ми не зможемо нічого досягти в цьому земному житті. Всі наші мрії розвіються, як дим, всі наші досягнення зруйнуються, як карткові будиночки.

Будемо молитися і просити Господа, щоб Він захистив і уберіг нас від подібних трагедій в майбутньому.

Дорогі отці, чернецтво, братія і сестри — всі вірні чада Білоцерківської єпархії, нині, в ці священні дні, прославляючи Воскреслого Христа, оновімося всім єством своїм, намагаймося виконувати заповіти віри православної, яка є невичерпним джерелом морального вдосконалення, благочестя, любові, працьовитості, миру, яка скеровує нас до вічного спасіння.

З почуттям трепетної любові до Воскреслого Господа звернімося до Нього, нехай дарує Він всім нам уповні насолодитися пасхальною радістю в житті цьому, а по закінченні життя нашого сподобитися вічного блаженства з усіма святими в обителях Отця Небесного, в невечірньому дні Царства Христового.

Воістину Воскрес Христос!

†Митрофан, архієпископ

Білоцерківський і Богуславській

Пасха Христова

2011 рік

м. Біла Церква

Баннери

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru


06904


Иоанн. Сайт для ищущих...

Монастыри и храмы УПЦ

Контакти

Єпархіальне управління
м. Біла Церква, вул. Гагаріна,12
тел. (04563) 9-15-49
e-mail: bc.diocese@i.ua

Вхід для користувачів