П'ятниця, 24 листопада, 2017

Ставищенське благочиння

Благочинний - протоієрей Андрій Пустовгар

Благочиння налічує 23 приходи, у яких несуть послух 11 священиків.
Майже в усіх загальноосвітніх школах благочиння проводиться викладання курсу «Біблійна історія та християнська етика». Благочиння тісно співпрацює з місцевими засобами масової інформації: церковна сторінка в районній газеті публікує матеріали, що пов’язані з різними аспектами церковного життя району; на місцевому телебаченні «Грант» транслюються програми православного спрямування. Організовуються паломницькі поїздки по святих місцях. Священики здійснюють духовну опіку над дітьми-інвалідами, проводять церковні відправи в районній дитячій лікарні та в будинку престарілих. Проводяться духовні бесіди з працівниками різних закладів.

Свято-Покровський храм смт. Ставище

Настоятель храму протоієрей Андрій Пустовгар - благочинний Ставищенського округу

Храм св. Архістратига Михаїла с. Богатирка

Настоятель - протоієрей Володимир Гривас

Uspenskiy_hram

Свято-Успенський храм с. Розкішне

Настоятель - протоієрей Віталій Медведенко

Храм св. Архістратига Михаїла с. Сніжки

Храм св. Архістратига Михаїла с. Юрківка

Храм св.благовірного князя Олександра Невського

с. Полковничий Хутір

Настоятель - протоієрей Миколай Поляков

Храм св. апостола Іоанна Богослова с. Брилівка

Настоятель - протоієрей Валерій Дерега

Свято-Покровський храм  с.Красилівка

Настоятель - ієрей Ростислав Медведенко

Свято-Покровський храм с.Попружна

Храм Покрова Пресвятої Богородиці с. Сухий Яр

Церква Покрова Пресвятої Богородиці у с. Сухий Яр була споруджена у 1773 р. Це був дерев'яний трикупольний храм, побудований з дубових колод. Верхівка центрального хреста була на рівні 22 метрів. У дореволюційний час біля храму знаходився будинок священика, що у 30-ті роки ХХ століття використовувався як лікарня. У післявоєнний період у цьому будинку була початкова школа.

Дерев'яний Свято-Покровський храм простояв на своєму місці 210 років. За часи радянської влади кілька десятків років церква стояла порожня, а пізніше використовувалася як склад мінеральних добрив. У 1983 році церкву перевезли в Переяслав-Хмельницький історико-краєзнавчий музей, де вона була реставрована і знаходиться там і до нині.

У 90-х роках ХХ ст. у Сухому Яру була зареєстрована православна громада. Новий православний храми вирішили спорудити на місці старого. Уродженець Сухого Яру архітектор Л.І. Семисюк безкоштовно розробив проект будівництва нового храму, в якому повністю зберіг архітектурний стиль старого. І в 1997 році на пожертвування жителів села і навколишніх сіл та з допомогою місцевого КСП було споруджено новий храм Покрова Пресвятої Богородиці.

Настоятель - протоієрей Віталій Медведенко

Храм Покрова Пресвятої Богородиці с. Ясенівка

Церква Покрова Пресвятої Богородиці у с. Ясенівка була знищена у 20-ті роки XX століття. Тому до 2003 року богослужіння у селі не проводилися.

У 2004 православною громадою села, при підтримці сільського голови  Мацоли В.В. було викуплено приміщення колишнього магазину, який знаходився на балансі Ставищенської споживчої спілки. У 2005 році дане приміщення було переобладнане під храмову споруду і освячене Преосвященнішим єпископом Білоцерківським та Богуславським Серафимом. У даний період на території храму планується побудова дзвіниці.

Храм Різдва Божої Матері с.Кривець

Храм Різдва Богородиці с. Журавлиха

Церква Різдва Богородиці в с. Журавлиха була збудована у 1763 році завдяки старанням ротмістра Євстафія Словінського. Однак ця споруда була знищена вогнем у 1962 році.

Літургійне життя у селі було відновлено в 1995 році. Станом на сьогоднішній день храм Різдва Богородиці – це молитовний дім, який у 1995 році зусиллями жителів та керівництва села було переобладнано із будівлі, яка раніше використовувалась як музична школа. Увінчана куполом та хрестом, церква Різдва Богородиці розташована у центрі села.

У 2003 р зусиллями громади у церкві було проведено капітальний ремонт. На території храму найближчим часом планується побудова дзвіниці. Храмова споруда використовується православною громадою згідно договору із ТОВ "Журавлиське", якому належить будівля.

Настоятель - протоієрей Миколай Поляков

Храм св. Архідиякона Стафана с. Василиха

Настоятель - протоієрей Дмитрій Філончук

Храм Різдва Богородиці с. Антонівка

Церква Різдва Богородиці в с. Антонівка була збудована у 1777 році. У 1839 році, завдяки священику Артемовичу, церква була реконструйована. Його ж зусиллями у 1826 році була збудована дзвіниця, яку зруйнували вже у перші роки радянської влади.

У 1847 році добудували до західною зрубу бабинця невеликий приділ під двосхилим дахом, а до центрального зрубу – прямокутні в плані приділи однакової висоти зі старими зрубами.

Антонівську церкву серед інших пам'яток області виділяє наявність лише одних дверей із заходу. Вікна, як практикувалося у XVII-XVIII століттях, прорізані на висоті понад 2 метри від землі. Цим забезпечувалася надійна охорона коштовностей, творів мистецтва, архівів, бібліотек, що зберігалися в церквах.

У 1969 році Вчена Рада Держбуду УРСР ухвалила включення цієї церкви до списку пам'ятників архітектури, що підлягають державній охороні, також були виділені близько 20 тис. карбованців на поточний ремонт церкви та переобладнання її під музей. Однак кошти на реставрацію церкви так і не надійшли.

У 1992 році храм почали реставрувати самі жителі села Антонівка за власні кошти.

Настоятель - протоієрей Леонід Шинкаренко