Понеділок, 23 липня, 2018
Білоцерківська Єпархія | Українська Православна Церква
   
Розмір шрифту
Цитати

Білоцерковське благочиння

blagochiniyБлагочинний протоієрей Валерій Тихоненко

Благочиння налічує 28 приходів, у яких несуть послух 28 священиків та 2 диякони. У м. Біла Церква діє 2 монастирі: жіночий та чоловічий.


У загальноосвітніх школах благочиння викладається факультативний курс «Біблійної історії та християнської етики», на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів функціонує методичний кабінет та проводяться курси підвищення кваліфікації викладачів вказаного курсу. За кожним загальноосвітнім навчальним закладом м. Біла Церква закріплений священнослужитель для духовної опіки над навчальним закладом. Духовна підтримка та допомога надається в лікарнях і військових частинах міста. Для проведення богослужінь та церковних треб у таких закладах відкриті молитовні кімнати або каплички. У місцевих газетах регулярно друкуються статті на духовну тематику, щотижнево на телеканалах «Крокус-1» та «Бест» транслюються передачі з участю керуючого архієрея або священиків. У будні на місцевому радіо «Radio-net» на хвилі 104,3 FM в прямому ефірі за участю священнослужителів ведеться передача «Благовіст», в якій розглядаються питання духовного змісту. Щонеділі проводяться зустрічі молодіжного клубу «Воскресіння».

 

 Храм-каплиця св. вмч. Георгія Побідоносця
м. Біла Церква

Ініціатором створення пам'ятника на вшанування пам’яті воїнів-інтернаціоналістів виступила Спілка ветеранів Афганістану та Білоцерківська єпархія УПЦ. Було розглянуто кілька варіантів пам'ятного знаку, але остаточним рішенням затвердили спорудження храму-каплиці.Будівництво храму розпочалося на початку 1996 року із благословення Преосвященного єпископа Серафима (Залізницького) та активною діяльністю голови Білоцерківської спілки ветеранів Афганістану Подсольнова Євгенія Івановича і при важливій підтримці міської влади на чолі з міським головою Шуліпою Геннадієм Володимировичем. Для будівництва залучались кошти добровільних пожертвувань громадян. Велику підтримку надав Чорнобильський фонд, оскільки багато воїнів ветеранів брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії. Відкриття і освячення храму-каплиці на честь великого воїна Божого і покровителя міста святого Георгія Побідоносця відбулося 6 травня 1996 року. В урочистостях з нагоди відкриття і освячення храму брала участь майже вся громада міста. За час існування каплиці св. Георгія Побідоносця в ній служили такі священики: протоієрей Михайло Кобулей, протоієрей Михайло Залізницький. В даний час храмом опікується ієрей Вадим Оляніцький. 

  Храм святих апостолів Петра і Павла м. Біла Церква

12 липня 2000 року в парку „Будівельників” по вулиці Сквирське шосе м. Біла Церква була закладена пам`ятна капсула на заснування храму та встановлений хрест. Започатковували будівництво благодійники Петро Микитович Мороз, Павло Никифорович Нікітенков, Лариса Архипівна Шевченко, Іван Петрович Шилов зі своїми трудовими колективами та інші добродії, при керуючому архієреї Серафимі (Залізницькому), єпископові Білоцерківському і Богуславському, та настоятелі храму протоієреї Олександрі Захарчуку. Згодом до благодійної справи приєднався колектив Білоцерківського ДБК на чолі з Андрієм Григоровичем Дрофою. На даний час побудоване напівпідвальне приміщення, пристосоване під тимчасовий храм, у якому з 12 липня 2006 року проводяться Богослужіння. На престольне свято 2008 року була відкрита вхідна група храмового комплексу. Високоприосвященніший архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан очолив святкову Літургію, по завершенню якої освятив накупольний хрест вхідної групи. Хрест був встановлений на купол архітектором храму Олегом Борисовичем Сафоновим.

Настоятель протоієрей Олександр Захарчук

  Храм святителя Луки (Войно-Ясенецького) м. Біла Церква

У квітні 2002 р у відповідь на звернення начальника відділу охорони здоров’я міськвиконкому М.А. Тищенка та головного лікаря Білоцерківського лікарняного комплексу Г.М. Яценка, єпископ Білоцерківський і Богуславський Серафима благословив відкриття православного храму на території міської лікарні № 1. Настоятелем храму свт. Луки було призначено ієрея Володимира Фадєєва.

Для здійснення відправ керівництво лікарні передало храму в довгострокову оренду приміщення колишнього клубу медпрацівників, який на той час перебував в аварійному стані. Ремонтні роботи виконувались прихожанами білоцерківських храмів, студентами ПТУ № 13. Суттєву допомогу храму надав народний депутат Д.О. Рудківський. Приватні підприємці Білої Церкви допомагали переважно будівельними матеріалами.

У 2004 році єпископ Білоцерківський і Богуславський Серафим освятив престол нового храму і здійснив перше Богослужіння в ньому.

Згодом храму були передані святині:

-   часточка мощів свт. Луки зі Свято-Троїцького монастиря м. Севастополя,

-   часточки мощів свв. Іова та Амфілофія Почаївських з Почаївської Лаври,

-   часточка мощів св. Єлизавети та св. інокині Варвари з Єрусалимського храму св. рівноапостольної Марії Магдалини,

-   ікона свт. Іоанна Тобольського з часточкою мощів, подарована сестрами Свято-Троїцького жіночого монастиря духовної місії в Єрусалимі,

-   камінчик з Голгофи та часточка німбу від Голгофського розп’яття з Єрусалимського храму (часточка німбу надана монахами після реставрації розп’яття).

Одночасно з облаштуванням пристосованого під церковні потреби приміщення, розроблялася технічно-проектна документація на будівництво нового храму (архітектор В.В. Міщенко ). Генеральним спонсором будівництва стала родина відомої білоцерківської підприємниці Л.Б. Дригало.
Місце під будівництво нового храму було освячене 7 липня 2006 року.

Настоятель протоієрей Володимир Фадєєв

  Храм на честь Казанської ікони Божої Матері с. Дрозди

З 1927 по 1999 р. в с. Дрозди не було православного храму і не проводились Богослужіння.Церковна громада, Української Православної Церкви с. Дрозди була зареєстрована 27 вересня 1999 року.13 жовтня 1999 року на парафію був призначений священик Михайло Тарасюк.4 листопада 1999 році під відкритим небом була відслужена перша Божественна літургія, яку очолив єпископ Білоцерківський і Богуславський Серафим. 28 травня 2000 року було освячене місце під будівництво храму-каплички в честь ікони Казанської Божої Матері.З допомогою благодійників: Хмельницького Б.С., МПП „Лиценко" Лиценка О.Г., директора агрофірми „Дім" Кравченка О.І. було побудовано капличку на 70 чоловік.

Настоятель ієрей Олег Гладунець.

 Свято-Михайлівський храм с.Матюші

Перша церква, за свідченням істориків, була дерев’яна і збудована в 1892-1894 р.р., яку зруйнували в 70-х роках ХХ століття.Відродження духовного життя села розпочинається з 1990 року, коли була зареєстрована релігійна громада. У тому ж 1990 р. зведений цегляний храм, покритий металом. Першим настоятелем парафії Архістратига Михаїла призначений ієрей Іоанн Тарасов. При ньому і був збудований храм.Будувала храмову споруду громада села за сприяння голови сільської Ради Леоніда Миколайовича Шутенка (нині настоятель храму св. вмч. Пантелеймона м. Біла Церква) та голови колгоспу с. Матюші Леонтія Антоновича Новіцького.

Настоятель протоієрей Петро Довгун.

 Храм святих Жон-мироносиць с. Сорокотяги

У 1887 р. прихожани з приселку Сорокотяги на чолі з уповноваженим від громади Яковом Яковичем Горбанем написали прохання на ім'я митрополита Київського і Галицького Платона (Городецького), в якому просили дозволу збудувати храм. На той час в Сорокотягах проживало 1553 людей.Митрополит Київський і Галицький Платон вивчивши ситуацію за допомогою Білоцерківського благочинного священика о. Феодора (Ганкевича) благословив будівництво, і вже в грудні 1887 р. отримав від Якова Горбаня проект майбутнього храму.Храм збудований в 1891 році. 17 серпня цього ж року освячений в честь свв. Жінок Мироносиць. Храм освячував Білоцерківський благочинний о. Арефа (Кукулевський).Храм збудований на кошти майже самих прихожан, оскільки пожертви сторонніх благодійників не переважили в загальній сумі 200 крб. Храм свв. Жінок Мироносиць мав статус приписної церкви (при ньому не було окремого священика) і богослужіння звершувалися 1 раз в три тижні.   Приходським священиком був протоієрей о. Іоанн (Радзієвський), який прослужив 65 років.

З жовтня 1998 р. настоятелем храму є протоієрей Костянтин Броварник.

 Храм святої мучениці Тетяни смт. Терезине

 Парафія св. мц. Тетяни в смт. Терезине була заснована з благословення єпископа Білоцерківського і Богуславського Серафима 10 квітня 1998 року.Новоутвореній парафії місцевою владою для звершення богослужінь було надано приміщення колишнього меблевого магазину. Будівля являла собою залізну конструкцію, в середині якої було два великих нежитлових приміщення, і з сучасних комунікацій мало тільки електроенергію.Зусиллями парафіян передана будівля була пристосована для звершення богослужінь, а саме: основне приміщення було розділено на вівтар і основний храм за допомогою власноручно зведеного іконостасу, вівтар був піднятий дерев'яним настилом. Згодом приміщення було підключено до централізованого опалення.Після Пасхи 2008 року в храмі розпочато реконструкцію, яка триває по теперішній час: встановлено пластикові вікна та двері, утеплено зовнішні стіни, збільшено площу вівтаря та основного храму. У серпні 2008 року вперше за час існування парафії св. мц. Тетяни з архіпастирським візитом релігійну громаду відвідав правлячий архієрей Високопреосвящений Митрофан, архієпископ Білоцерківський і Богуславський.

Настоятель ієрей Анатолій Федоренко

Свято-Духівський храм с. Шкарівка

Згідно архівних даних, у 1706 р. в селі Шкарівка було збудовано та освячено Свято-Духівську церкву. Це була єдина на всю Київську область двухкупольна церква, яка проіснувала до середини ХVІІІ ст. У 1756 р. замість неї була збудована трьохкупольна дерев’яна церква.

За часів Київської Русі тут існував монастир з підземними печерами, а також була заміська резиденція Юр’ївських єпископів ХІ-ХІІІ ст.

Шкарівська парафія мала досить широку географію. Так, щороку з Шкарівського храму надсилались кошти на прикрашення найбільшої святині православного світу – Гробу Гос

поднього в Єрусалимі. Цікаво, що в Шкарівці в 1910-1917 рр. служив о. Григорій, який не тільки правив у церкві, але був ще й директором школи.

У роки радянської влади почалося переслідування тих селян, які відвідували церкву. Священикам забороняли проводити обряди і таїнства. Парафіяльні священики змінювалися по кілька на рік. У 1930 р. церква була розграбована, з неї зняли дзвони.

У 1932 р. була зруйнована дзвіниця і частина церкви. Із цих матеріалів було побудовано дві колгоспні комори, а в храмі було заборонено проводити богослужіння. Приміщення церкви було пристосовано під складські приміщення.

Храм знову був відкритий для богослужіння лише в 1945 році.

Настоятель протоієрей Михаїл Семченко.

Храм св. ап. Іоанна Богослова с. Фурси

 

 

Настоятель протоієрей Андрій Муха.

 Свято-Троїцький храм с. М.Вільшанка

 

Настоятель протоієрей Володимир Романишин.

Баннери

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru


06904


Иоанн. Сайт для ищущих...

Монастыри и храмы УПЦ

Контакти

Єпархіальне управління
м. Біла Церква, вул. Гагаріна,12
тел. (04563) 9-15-49
e-mail: bc.diocese@i.ua

Вхід для користувачів