Середа, 18 липня, 2018
Білоцерківська Єпархія | Українська Православна Церква
   
Розмір шрифту
Цитати

Тетіївське благочиння

Благочинний - протоієрей Василь Волянюк

Благочиння налічує 19 приходів, у яких несуть послух 12 священиків.
У Тетіївському благочинні в 17 школах проводиться викладання факультативного курсу «Біблійна історія та християнська етика», двічі на рік проводяться семінари-практикуми для викладачів даного курсу. Функціонує три недільні школи. При місцевій Центральній районній лікарні відкрито храм на честь св. вмч. Пантелеймона для задоволення духовних потреб пацієнтів та медперсоналу. Спільними стараннями та ініціативою місцевого управління МВС проводяться зустрічі особового складу зі священнослужителями для обговорення питань на духовну тематику. 

     Тетиев
Свято-Успенський храм м. Тетіїв
Будівництво першого відомого нам Успенського храму почалося у 1768 році під керівництвом о. Тихона Заруцького. І хоча будувався він як православний, у середині 70-х років його захопили уніати. Однак, наприкінці XVIII ст. Тетіїв став частиною Російської імперії і храм знову став православним. У 1820 році храм було оновлено і оздоблено новим іконостасом. Храм був п’ятикупольним. Наприкінці 1880 року прихожани Успенської парафії звернулися до Київського митрополита Платона з проханням благословити побудову нової церкви. Владика благословив будівництво і вже в 1890 році. місцевий благочинний звітував митрополиту про завершення будівельних робіт. 22 червня цього ж року церква була освячена благочинним з собором священиків.Першим відомим нам священиком Успенської парафії був згаданий вище о. Тихон Заруцький, котрий служив тут з 1768 по1787 рік. Лише репресії польської влади змусили його залишити Тетіїв і податися на військову службу. У 1791 році уніатський митрополит Іасон відрядив до Тетієва уніатського священика Мартина Капустинського, який згодом прийняв Православ’я. У 1812 році до Успенської парафії було призначено відразу два священика – о. Іоанна Левицького і о. Афанасія Чалевського. В 1817 році було призначено о. Афанасія Словінського, який прослужив тут 30 років. В 1845 р. О. Афанасій помер і його справу продовжив син о. Віктор.У 1871 р. до Успенського храму призначено о. Михаїла Похилевича, котрий служив тут ще і в радянський час. Майже пів століття о. Михаїл був духовним наставником прихожан Тетієва. З 1951 по 1986 рр. духовним життям Тетієва опікувався протоієрей Йосиф Савицький – глибоко освічений священик, знавець церковного співу та іконопису.У 1986 році в Тетіїв був призначений о. Петро Сологуб, який отримав дозвіл на побудову нового храму. В 1993 році було звершено закладку першого каменя майбутнього храму в центрі міста. Початок будівництва став можливим завдяки А.Є. Биховцеві, директору заводу «Символ». 30 вересня 2004 року Свято-Успенський храм був освячений єпископом Білоцерківським і Богуславським Серафимом. З 2006 року при храмі діє недільна школа.
 
Настоятель храму протоієрей Василій Волянюк - благочинний Тетіївського округу.

Свято-Покровський храм с. Скибинці

Свято-Покровський храм с. Скибинці
Фундамент майбутнього Свято-Покровського храму був закладений в 1820 році поміщиком-католиком Леонардом Модейським під католицький костел. У тому ж році в селі згоріла стара дерев’яна церква і православна громада звернулася до Модейського за дозволом побудувати на щойно закладеному фундаменті православний храм. Оскільки більшість жителів села були православними, поміщик проявив щедрість і віддав фундамент для будівництва православного храму, більше того, надав для майбутнього храму 17 десятин землі і 70 десятин орної землі для церковного господарства біля урочища Дубина. На пожертви поміщика Модейського і прихожан храм був швидко збудований і освячений в 1825 році. Першим настоятелем нового храму став старий товариш Леонарда Модейського о. Пантелеймон Левада.
 
 Настоятель - протоієрей Сергій Грабовенко

Свято-Преображенський храм с. Кошів

Свято-Преображенський храм с. Кошів
Свято-Преображенський храм був збудований у 1907 році і діяв до 1938 року. З 1938 по 1992 роки використовувався як зерносховище. В 1992 році на прохання селян храм був переданий у розпорядження церковної общини. Тоді ж розпочалась реставрація храму.
 
Настоятель храму - протоієрей Василій Житник.
Храм Казанської ікони Божої Матері с. Денихівка
У давні часи православні християни села Денихівка відвідували Свято-Онуфріївську церкву с. Дібровка, а в 1873 році спорудили власну церкву Воскресіння Христового. Храм був цвинтарним. Першим і єдиним священиком дореволюційного часу був о. Іоанн Василевський, який служив тут з 1883 до 1917 року. Лише з 1992 року село Денихівка почали опікувати священики. У 1999 році ДГ «Шевченківське» розпочало будівництво нового храму. Будівництво стало можливим завдяки ініціативі директора цього господарства О.В. Балагури. Храм на честь Казанської ікони Божої Матері був освячений єпископом Білоцерківським і Богуславським Серафимом 3 листопада 2002 року.

Настоятель - протоієрей Феодор Попадюк.
 
Свято-Покровський храм с. Дібрівка
Свято-Покровський храм с. Дібрівка
У цьому селі існувала чи не єдина в Київській митрополії Свято-Онуфріївська церква. Храм було споруджено в 1744 році стараннями поміщика та прихожан, а в 1851 р. він був розширений добудовою двох приділів. Протягом ХІХ – поч. ХХ ст. тут змінилося лише п’ять священиків – деякі з них служили при Онуфріївському храмі по 30-45 років. У 1994 році була заснована православна релігійна община і сільська рада надала приміщення для розміщення храму.

Першим священиком після відродження парафії призначено ієрея Іоанна Сторожука, який і нині опікується церковною громадою.

 
Свято-Михайлівський храм с. Клюки
Свято-Михайлівський храм с. Клюки
У давнину вселі існувала Свято-Михайлівська церква. У 1822 році. стараннями місцевого священика Мефодія Поплавського храм було перебудовано. А в 1860 році прихожани під керівництвом о. Іоанна Крушинського (служив тут понад 30 років) спорудили новий храм на честь архістратига Михаїла. У пострадянський час прихожани села Клюки з 1993 по 2005 рік відвідували храм Покрова Богородиці, що в сусідньому селі. У 2005 році агрофірма села під керівництвом Миколи Легавого надала щойно зареєстрованій релігійні громаді приміщення колишньої столової для розміщення храму. А 19 листопада 2005 року було звершене мале освячення храму, яке очолив єпископ Білоцерківський і Богуславський Серафим.

Настоятель - ієрей Андрій Данилюк.
 
Хресто-Воздвиженський храм с. Голодьки
Хресто-Воздвиженський храм с. Голодьки
Перша відома нам Михайлівська церква села Голодьки була збудована у 1744 році. В 1852 році місцеві прихожани за власні кошти спорудили при ній нову дзвіницю, а в 1881 році прихожани «с пособием от казны» збудували нову церкву, на честь Успіння Пресвятої Богородиці. У 1815 році до храму було приписано 1185 прихожан, а в 1916 – 2498.В пострадянський час завдяки КПС «Україна» і стараннями прихожан в 1993 році розпочалося будівництво нового храмуна честь Воздвиження Хреста Господнього. Закладку храму звершив благочинний о. Петро Сологуб та о. Сергій Грабовенко. 5 червня 2005 єпископ Білоцерківський і Богуславський Серафим освятив новозбудований храм.
 
Настоятель храму - протоієрей Василій Беца.
 
 
Храм св. Олександра Невського с. Високе
Храм св. Олександра Невського с. Високе
У селі довгий час існувала церква пророка Ілії, збудована в 1747 році стараннями управителя Тетіївщини Михайла Дроздовського. А в 1907-1908 роках прихожани збудували нову Ільїнську церкву з асигнованої бюджетом деревини. Майже 50 років священиком у селі був о. Василій Василевський.Церковне життя в селі відновилося в 2000 році, коли було виділено і обладнано приміщення під храм.
 
Настоятель храму ієрей Серафим Носик
 
 
Свято-Михайлівський храм с. Розсішки
Свято-Михайлівський храм с. Росішки
Храм на честь Архістратига Божого Михаїла і всіх небесних сил безплотних села Росішки було збудовано в 1905 р. Побудований він був у стилі українського бароко, дерев’яний, сосново-липовий, без жодного металевого цвяха, критий бляхою. За свідченнями старожилів села, в будівництві церкви брали участь усі селяни. У церкві був встановлений дуже гарний дерев’яний іконостас.За часи радянської влади церкву мали розібрати, проте залишили, щоб використовувати у якості зернового складу. А все церковне майно, ікони, книги прихожани переховували вдома. Коли в храмі знову дозволили проводити богослужіння, люди повертали все церковне майно у храм. Прихожанами Михайлівської церкви були жителі сіл Голодьок, Сітківців, Дібровки, Денихівки, Дородки, Стадниці, м. Тетієва і навіть жителі сіл сусідньої Вінницької області. У 2005 році храмові виповнилося 100 років. До столітнього ювілею в храмі був проведений капітальний ремонт: були замінені стіни, які згнили від вологи, перекрита дзвіниця, церква була повністю перефарбована, як всередині, так і зовні.

Настоятель храму - протоієрей Василій Беца.

 

 

Храм Різдва Богородиці с. Стадниця

Храм Різдва Богородиці с. Стадниця

Храм Різдва Богородиці у с. Стадниця Тетіївського району було знищено у роки Великої Вітчизняної війни. У 2001 році в селі були проведені збори, на яких було прийнято рішення про збір коштів на побудову храму.До 2002 року богослужіння проводилися щонеділі вдома у деяких жителів села. Згодом місцеве сільськогосподарське підприємство виділило напівзруйноване приміщення для церкви. 14 березня 2002 року в цьому приміщенні було відслужено молебень та освячено місце для побудови нового храму.19 вересня 2004 р. єпископ Білоцерківський і Богуславський Серафимом освятив Престол храму. В 2005 р. для храму були придбані три дзвони та збудована дзвіниця.

 Настоятель храму ієрей Василій Яцковський

sofipol_georgiy
Храм св. Георгія ПОБІДОНОСЦЯ С. сОФІПОЛЬ


Настоятель - Ієрей Дмитро Власюк.


galayki_konstant_eleni
Храм свВ. РІВНОАПОСТОЛЬНИХ КОНСТАНТИНА І ЄЛЕНИ С.ГАЛАЙКИ

Настоятель - Ієрей Дмитро Власюк.


hmelivka_pokrova
СВЯТО-ПОКРОВСЬКИЙ ХРАМ С.ХМЕЛІВКА

Настоятель - ієрей Андрій Данилюк.

Баннери

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru


06904


Иоанн. Сайт для ищущих...

Монастыри и храмы УПЦ

Контакти

Єпархіальне управління
м. Біла Церква, вул. Гагаріна,12
тел. (04563) 9-15-49
e-mail: bc.diocese@i.ua

Вхід для користувачів