Субота, 18 листопада, 2017

Керуючий Білоцерківською єпархією відзначив день Тезоімеництва

dsc_115628 червня 2017 р. у день пам'яті блаженного Августина, єпископа Іппонійського, небесного покровителя Керуючого Білоцерківською єпархією, митрополита  Білоцерківського і Богуславського Августина,  у Спасо-Преображенському кафедральному соборі у місті Біла Церква відбулося урочисте Богослужіння. У цей день архіпастир також відзначив 65-річчя від Дня народження, 5-річчя його перебування на Білоцерківській кафедрі (виповнюється 20.07.2017) і 25-річчя архієрейської хіротонії (виповнюється 20.09.2017).

Божественну літургію очолив Високопреосвященніший Марк, митрополит Хустський і Виноградівський. Йому співслужили Високопреосвященніші митрополити: Вишгородський і Чорнобильський Павел, Луганський і Алчевський Митрофан, Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Тернопільський і Кременецький Сергій, Хмельницький і Староконстянтинівський Антоній, Миколаївський і Очаківський Питирим, Білоцерківський і Богуславський Августин, Сарненський і Поліський Анатолій, Вінницький і Барський Симеон, Почаївський Володимир, Чернівецький і Буковинський Мелетій; архієпископи: Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, Городницький Олександр, Сєверодонецький і Старобільський Никодим; Преосвященніші єпископи: Львівський і Галицький Філарет, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Васильківський Миколай, Луцький і Волинський Нафанаїл; духовенство Білоцерківської й інших єпархії.

Проповідь за Богослужінням виголосив намісник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври, Високопреосвященніший митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Вітальне слово митрополиту Августину виголосив Високопреосвященніший митрополит Марк, в якому, зокрема, зазначив про особливий хрест служіння Богу і Церкві владики − душпастирська опіка воїнів. "Ви як добрий пастир шукаєте і находите правильні напрямки в цьому не легкому служінні. Тільки Бог, керуючий Вами, веде все до Свого кінця", − сказав владика. Він побажав митрополиту Августину в духовній радості нести свій послуг і підніс йому богослужбову просфору. Вітальний адрес від імені духовенства, чернецтва і вірних Львівської єпархії, де митрополит Августин звершував своє архіпастирське служіння майже 20 років, виголосив Преосвященніший єпископ Філарет і подарував імениннику пасхальні ризи.

Митрополит Августин висловив подяку архіпастирям, духовенству, всім вірним, хто розділив з ним радість свята.

Далі Керуючого єпархією вітали від імені духовенства Білоцерківської єпархії намісник чоловічого монастиря преподобного Серафима Саровського у м. Білій Церкві архімандрит Амвросій (Єрохін), міський голова Коростеня Володимир Москаленко, співробітники єпархіального управління, представники освітніх навчальних закладів, громадських організацій, силових структур, духовні чада.

Напередодні, митрополит Августин отримав вітальні адреси від Святішого Патріарха Кирила, Блаженнішого Митрополита Онуфрія, архіпастирів, духовенства, чернецтва, силових структур та громадських організацій, а також від мирян, які є духовними дітьми владики.