Понеділок, 18 грудня, 2017

30 років з дня смерті протоієрея Іосіфа Савіцького

008 серпня 2016 року виповнилося 30 років з дня смерті протоієрея Іосіфа Савіцького, який прослужив у Тетіївському Свято-Миколаївському храмі 35 років (1951-1986рр). З нагоди пам’ятної дати 6 серпня цього року благочинний Тетіївського округу протоієрей Василій Волянюк , протоієрей Василій Яцковський,

Світлана Патріянчук (яку у 1977р. хрестив о.Іосіф), Людмила Півчук та Світлана Бондаренко (діти яких були хрещені о.Іосіфом) після Божественної Літургії в храмовий день свв. страст. Бориса і Глєба  у м. Вишгороді відвідали могилу о.Іосіфа Савіцького і відслужили заупокійну літію. Заупокійну молитву також розділили: онучка о.Іосіфа – Ірина і племінниця батюшки – Ольга Василівна. 9 серпня з нагоди храмового свята та 30-річчя з дня смерті о.Іосіфа у Свято-Пантелеімоновському храмі була відслужена Божественна Літургія на якій молилась і онучка о.Іосіфа – Ірина. Зі сльозами на очах пройшлася Ірина по Тетіївським доріжкам, де ступали колись її дитячі ніжки. В «Журналі Московської Патріархії» за 1987 р., якого благоговійно зберігає Ірина, опубліковано було: «Протоиерей Иосиф Никитович Савицкий скончался 8 августа 1986 года. Родился 10 декабря 1902 года в Вышгороде. С 1923 года был псаломщиком и регентом Борисоглебского храма в родном городе. Архиепископом Киевским и Галицким Димитрием рукоположен во диакона, а в 1931 г архиепископом Каневским Василием - во пресвитера. 195 1- 1986гг был настоятелем Никольского храма в г. Тетиеве Киевской области и одновременно, по 1971 год,- благочинным Тетиевского округа. Доброта, скромность и трудолюбие отца Иосифа снискали ему уважение и любовь прихожан. Он деятельно заботился о благоукрашении храма, своими руками выполнял резьбу на деревянном иконостасе, имел дар иконописи. Погребен протоиерей Иосиф Савицкий на кладбище в Вышгороде.» Нехай Господь удостоїть його бути служителем Свого Нерукотворного Вічного Храму в Небесному Єрусалимі.

Відповідальний за подання інформації по благочинні

Голодний Вячеслав, тел: (067) 2666921 , тел/факс(04560) 5-13-92