Субота, 22 липня, 2017

Богуславське благочиння

Благочинний ­- протоієрей Михайло Залізницький

Благочиння налічує 21 прихід, у яких несуть послух 12 священиків.
У благочинні в 9 школах викладається факультативний курс «Біблійна історія та християнська етика». У стаціонарних відділеннях районної лікарні та лікарнях району, систематично проводяться молебні та здійснюються Таїнства. Також проводяться бесіди з ВІЛ-інфікованими та наркозалежними. Надається посильна матеріальна допомога Будинку престарілих. Проводиться тісна співпраця з районною організацією «Червоний хрест».

Сайт благочиння ТУТ

Cвято-Троїцький храм місто Богуслав
Зі звіту Богуславського деканату 1746 р. відомо, що перша дерев’яна Свято-Троїцька церква була побудована у 1739 р., а з 1852 по 1861 рр. велося будівництво нової кам’яної Свято-Троїцької церкви, яку в 1862р. освятив митрополит Арсеній.
Церква зведена за проектом невідомого майстра в стилі «ампір». Споруда характерна оточенням колонад, що ведуть на вулицю і площу. Головною частиною храму є ротонда – кругла споруда, оточена колонами і увінчана куполом, яка складається з двох об’єктів: внутрішнього, який власне і є ротондою, і зовнішнього, який складається з абсиди на сході, колонад на півночі і півдні і квадратної дзвіниці зі шпилем на заході. Храм знаходиться на лівому березі річки Рось. В 2004 р. закінчено внутрішній розпис, а в 2008 р. – зовнішній капітальний ремонт.

Настоятель - протоієрей Михаїл Залізницький.

Ивано-Богословаский храм

Іоанно-Богословський храм с.Розкопанці

Це колишній Свято-Покровський храм, що стояв у Богуславі на каменистому острові. Саме в цьому храмі був охрещений майбутній художник І.М.Сошенко. У 1826 р. храм перевезено до с. Розкопанці у зв’язку з його частим підтопленням водами річки Рось. У період колективізації храм було зачинено; під час Великої Вітчизняної війни церква була діючою; в 50-60 роки використовувалась як приміщення для клубу, а згодом – як сховище мінеральних добрив. У 1990 році в храмі відновилося богослужіння.

Настоятель – протоієрей Василій Собко.

Свято-Успенський храм с.Вельхівець

Свято-Успенський храм с.ВІльхівець

Львівська комплексна архітектурно-реставраційна майстерня на основі наукових досліджень у 1986 р., відносить храм до 1880-1887 рр. На початку 1990 рр. у храмі відновилося богослужіння. До того часу використовувався як складське приміщення.
Настоятель – ієрей Миколай Шелельо.

Свято-Покровський  храм с.Бородані

Свято-Покровський храм с. Бородані

Церква була перенесена з козацького острова Хортиця до села Саварка в середині XIXст. У 1903 році її переносять у Бородані. У 1924-25 рр. церковна споруда використовується як літній кінотеатр, а згодом – як танцювальний майданчик. Та проіснував він не довго. За переказом, люди, які танцювали в храмі почали скаржитися на несподівану біль у ногах. Приміщення закрили. У 1993 році з початком богослужіння на стіні храму відновилися зображення «Страшного суду» та Плащаниця.

Настоятель – протоієрей Богдан Синичин.

Спасо-Преображенський храм с.Мисайлівка

За фінансовою допомогою Григорія Івановича Бондаренка, стараннями настоятеля та сільського голови Михайла Андрійовича Савченка в центрі села збудовано новий храм, який був освячений єпископом Білоцерківським і Богуславським Серафимом 21 червня 2003 р.

Настоятель – протоієрей Георгій Шатела.

Свято-Троїцький храм с.Яцюки

Древній храм зруйновано у 1980 році за рішенням Ради у справах релігії при Раді Міністрів СРСР від 29 січня по проханню у 1976 році колгоспної комуністичної партійної організації (парторг Семесько Михайло Іванович). Наполегливістю та великими зусиллями жителя села пенсіонера Олексія Васильовича Науменка за матеріальної допомоги свого земляка, а нині жителя м. Санкт-Петербург Черняшенка Бориса Васильовича та організацій району, на місці старого храму збудовано новий і освячено єпископом Білоцерківським і Богуславським Серафимом 25 листопада 2006року.

Настоятель – протоієрей Володимир Качай.

Свято-Михайловский

Свято-Михайлівський храм с.Ісайки

Під час Великої Вітчизняної війни старий храм (XVIII ст.) був зруйнований прямим попаданням снаряда. У 1997 році церковній громаді передано приміщення господарського магазину, яке добудоване жителями села і має вигляд типового православного храму.

Настоятель – протоієрей Володимир Качай.

Свято-Миколаївський храм с.Медвин

Старенька хата «під соломою», яка була придбана на кошти прихожан, перебудована в прекрасний храм, не дивлячись на погрози та гоніння. У 2000 році за заслуги перед Церквою Христовою настоятеля нагороджено орденом князя Володимира III ст. Медвин – одне з найбільших сіл України ( довжина 7км., ширина 5км.).

З 1964-2010 року ніс послух настоятеля храму протоієрей Іоанн Селецький.

Настоятель – протоієрей Петро Доброцький.

Свято-Миколаївський храм с.Закутенці

4 січня 2001року церковні громаді передана споруда колишнього Будинку культури, яка трудами настоятеля та прихожан перебудована в чудовий православний храм.

Настоятель – протоієрей Ігор Лєбєдєв.

Свято-Михайлівський

СВЯТО-МИХАЙЛІВСЬКИЙ ХРАМ С.ІВАНІВКА

Настоятель - протоієрей Миколай Бойко.

Свято-КазанськийХРАМ НА ЧЕСТЬ КАЗАНСЬКОЇ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ С.ХОХІТВА

Храм будується.

Настоятель - протоієрей Андрій Сіончук.