Понеділок, 22 травня, 2017

Узинское благочиние

Благочинний протоієрей Андрій Омельченко

Благочиння налічує 16 приходів, у яких несуть послух 10 священиків.
У 5 школах благочиння викладається факультативний курс «Біблійна історія та християнська етика».

uzin_uspenskiyСвято-Успенський храм с. Узин

Перша православна церква св. Миколая почала будуватись у 1773р. Вона стояла на високому пагорбі, недалеко від ставу – на вулиці, що й зараз зветься Високою. Першим настоятелем був Пантелеймон Августинович. Нащадок Пантелеймона Августиновича у 1842р. розібрав стару церкву і побудував на кам’яному фундаменті нову двопрестольну церкву в честь Успіння Божої Матері і святителя Миколая.У 60х роках ХХ століття храм був зруйнований радянською владою.У 199 6році почалося будівництво нової цегляної церкви в честь Успіння Божої Матері по вул. Першотравнева 8а. Допомогу при будівництві нового храму надавали: Узинський цукрозавод, ремонтно-транспортне підприємство “Сільгосптехніка “, ПОП “Агрофірма ”Узинська”, керівництво та жителі міста Узина. 3 березня 2002р. храм був освячений Преосвященним Серафимом, єпископом Білоцерківським і Богуславським.

Настоятель храму протоієрей Андрій Омельченко - благочинний Узинського округу

Церковь - Покров Пресвятой Богородици

Свято-Покровський храм с. Макіївка

Перший храм був побудований на початку 18ст. У 1860-х роках графом І.А. Тарнавським. Стара церква була знесена і побудована нова, із дуба і без жодного цвяха.В часи гонінь у 30-х роках ХХ ст. храм був зруйнований. Відбудували храм у 1994 р. силами жителів села і сільськогосподарських підприємств. У 2000 році Покровський храм був освячений Преосвященним Серафимом, єпископом Білоцерківським і Богуславським.

Настоятель храму протоієрей Михаїл Бердалик

Спасо-Преображенский храм

Спасо-Преображенський храм с. Сухоліси

Перший Преображенський храм був збудований у 1726 р. Храм невеликий, дерев’яний. В безбожні часи ХХ століття був закритий.Наприкінці 60-х років ХХ ст. прихожани добилися відкриття храму, із того часу храм є діючий.

Настоятель храму ієрей Миколай Кубрак

Свято Михайловский храм

Свято-Михайлівський храм c. Блощинці

Свято-Михайлівський храм був побудований у 1725р. і неодноразово перебудовувався. В кінці 20-х років ХХ ст. храм був спалений комсомольцями.У 1992 р. була організована нова парафія. З колишнього комбінату побутових послуг, зробивши реконструкцію, побудували храм і звели купол.Через дорогу в 2008 році побудували новий цегляний свято Михайлівський храм, освятити який планується в цьому році.Храм побудовано місцевим фермером, головою ТОВ “Мрія” Войтовим Михайлом Вікторовичем.

Настоятель храму ієрей Василій Петрушков

Храм в честь Параскеви Сербской

Храм святої мучениці Параскеви Сербської с. Піщана

Мешканці села Піщана століттями відвідували храми міста Білої Церкви. Свого храму не було. У 1890 р. жителі села Олійникова Слобода продали свій дерев’яний храм св. мц. Параскеви селу Піщана. У радянські часи храм був зруйнований.Відбудова храму св. Параскеви Сербської почалося у 2003 році на кошти сільської ради, жителів села та інших благодійників.Будівництво підходить до завершення.

Настоятель храму ієрей Ігор Сушко

Храм в честь Рождества Богородицы

Свято-Михайлівський храм c. Томилівка

У селі Томилівка свого храму не було. Село відносилось до Свято-Михайлівської парафії села Блощинці.На цвинтарі знаходилась капличка в честь Різдва Божої Матері, де богослужіння не проводилося. Новий храм був збудований в 1995 році силами ТОВ “Земля Томилівська” і освячений 8 жовтня цього ж року Преосвященним Серафимом, єпископом Білоцерківським і Богуславським.

Настоятель храму протоієрей Олександр Залізницький

Свято-Михайловский храм

Свято-Михайлівський храм c. Храпачi
Перші згадки про Свято-Михайлівський храм у селі Храпачі відносяться до ХVIII ст. проте в них зазначається, що храм є давнім. Напевно, храм бере свій початок разом з заснуванням села Храпачі у 1622 році. Місцеві поселення були козацькими, тому й тутешній храм був збудований, як більшість храмів козацької доби, мав вигляд хреста з трьома куполами та був зроблений із дубової деревини. Але протягом століть тут змінили один одного кілька храмів, і всі вони були присвячені архістратигу Божому Михаїлу. На той час Михайлівські храми були вельми розповсюдженим явищем, і якщо взяти статистичні дані, то серед 457 храмів Південної Київщини 66 – Михайлівських. .В радянські часи храм переобладнали під сільський клуб. Бані позносили, а церковне майно знищили.12 травня 1992 року рішенням виконкому сільської ради за № 16 прийнято рішення про передачу приміщення сільського клубу релігійній громаді Української Православної Церкви.

Настоятель храму ієрей Михаїл Поп

Svyato-Pokrovskiy

Свято-Покровський с.Острійки
Покровський храм є найдавнішою дерев'яною церквою Білоцерківщини, що збереглася до наших днів. Джерела свідчать, що храм був заснований у 1650 році і освячений на честь свята Покрова Пресвятої Богородиці.
Покровський храм був дерев'яним однопрестольним, з трьома куполами.
У 1823 році виникла потреба відремонтувати храм. Зусиллями острійських селян та з дозволу митрополита Євгенія храм покрили залізом пофарбували.
Ще один ремонт церкви було зроблено у 1886 році, про що згадується в документації Київської консисторії . За розпорядженням настоятеля храм було розширено бічними прибудовами. Всередині і ззовні він був прикрашений новими розписами. Після цього до кінця століття такі важливі роботи в церкві вже не проводились. Саме у такому вигляді вона дійшла до наших днів.
У ХХ столітті храм був перевезений до міста Переяслав-Хмельницький. Протягом останніх років минулого століття острійчани зовсім не мали церкви, лише в 2002 році за кошти селян тут була відкрита церква у приміщенні колишнього тиру.

Настоятель храму ієрей Іван Ткач
 Храм святої великомучениці Параскеви П'ятниці с.олійникова слобода