Субота, 18 листопада, 2017

МОЛИТВА О СВЯТЕЙ ЦЕРКВИ И ОТЕЧЕСТВЕ В ГОДИНУ ИСПЫТАНИЙ

МОЛИТВА О СВЯТЕЙ ЦЕРКВИ И ОТЕЧЕСТВЕ В ГОДИНУ ИСПЫТАНИЙ

Господи Боже наш, великий и многомилостивый!

Во умилении сердец наших смиренно молимся Тебе: сохрани под кровом Твоея благости от всякаго злаго обстояния Святую Церковь Твою, Отечество наше Украину и нас, в скорби сущих, верных чад Ея.

Даруй властем страны нашея мудрость, всади в сердца их страх Твой и совесть христианскую, да Тебе Господа Бога боятся и людей стыдятся и да право правят народом и благая о Церкви Твоей да помышляют.

Подаждь скорое примирение людем Твоим, ихже честною Твоею кровию искупил еси. Благодатию Пресвятаго Духа исполни любовию иссохшия сердца людския, да возрастет в них пламенеющая к Тебе и братиям и сестрам своим любовь, и ею да будут побеждены и прекратятся в стране нашей ненависть, зависть, лукавство, злоба, распри, раздоры, враждования, разделения и иныя беззакония.

Отступившим от Тебе и Тебе не ищущим явлен буди, во еже ни единому от них погибнути, но всем спастися и в разум истины приити.

Сохрани нас, Господи, от нападений бесовских, искушений злых человек. Исполни нас долготою дний и крепостию сил, да в мире, тишине и благочестии поживем,  совершая вся во славу Твою, благо Святыя Церкве Твоея и на пользу Отечества нашего. Мы же, всеблагому промышлению Твоему о нас радующееся, на всяк день и час благословим и прославим Всесвятое имя Твое, Отца и Сына и Святаго Духа. Аминь.