Вівторок, 17 липня, 2018
Білоцерківська Єпархія | Українська Православна Церква
   
Розмір шрифту
Цитати

Митрополит Августин: «Воїн-правоохоронець – це не лише натреновані м’язи, а й духовний стрижень, психологічна витримка, висока християнська моральність»

Коментар голови Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина стосовно подій, що відбуваються у Києві (Коментар для порталу Православіє в Україні)

-          Учасники протестів продовжують з’їжджатися на «Євромайдан». Тривають блокування Адміністрації Президента, Кабміну та Київської мерії. ЗМІ та громадськість пильно слідкують за новинами з Майдану та продовжують обговорювати поведінку правоохоронців і «Беркуту».

-          Насамперед, будь-яке силове протистояння або сутички між співвітчизниками, громадянами однієї держави, особливо, коли це супроводжується кровопролиттям, є немислимим у духовно і морально здоровому суспільстві…

Наше ставлення до трагічних подій у місті Києві висловив Блаженніший Митрополит Володимир у своїй заяві. Разом ми молимося за мир, любов та злагоду, подолання розбрату і ворожнечі. У ці дні треба пам’ятати євангельську мудрість, про яку нам нагадав Предстоятель — «усяке царство, що розділилося в собі, спустошиться; і всяке місто чи дім, що розділився у собі, не встоїть» (Мф. 12, 25).

Для мене особисто те, що трапилося, є дуже болісним, оскільки я відповідаю за духовно-пастирську опіку православних військовослужбовців, правоохоронців та співробітників інших силових структур.

Я постійно, упродовж майже 20 років, благословляючи молодих воїнів під час урочистого прийняття присяги, виголошую їм напутнє слово. Так і цього разу, в дні Майдану, я благословляв у місті Києві новий призив у внутрішні війська і, зокрема, звернув увагу на те, що воїнам-правоохоронцям у моральному і психологічному сенсах набагато складніше, ніж солдатам Збройних Сил. Адже на полі бою все зрозуміло : перед воїном – ворог. А протидіяти безладам, насильству, що чинить не іноземний окупант, а твій співгромадянин, співвітчизник – непросто. Тут потрібно, перш за все, мати залізну витримку, ніколи не втрачати відчуття тієї межі, яку за жодних обставин не можна переступати.

Між іншим, із числа тих молодих воїнів-правоохоронців, котрих я благословляв під час прийняття ними присяги, зараз більше п’ятдесятьох перебувають у шпиталях. Нині вони особливо потребують пастирської опіки, яку їм надають наші священики.

Звідси висновок: воїн-правоохоронець – це не лише натреновані м’язи і відмінний фаховий вишкіл, а й духовний стрижень, психологічна витримка, висока християнська моральність, коли твоє сумління у найскладнішій ситуації на підсвідомому рівні миттєво скерує тебе на єдине правильне рішення, на належну поведінку.

Підготувала Ольга Мамона

Баннери

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru


06904


Иоанн. Сайт для ищущих...

Монастыри и храмы УПЦ

Контакти

Єпархіальне управління
м. Біла Церква, вул. Гагаріна,12
тел. (04563) 9-15-49
e-mail: bc.diocese@i.ua

Вхід для користувачів