Неділя, 24 вересня, 2017

Різвяне послання. 2013

IMG_2091
Христос рождається!

Како изреку великое таинство?
Безплотный воплощается,
Слово одебелевает, Невидимый видится,
и Неосязаемый осязается,
и Безначальный начинается.
Сын Божий Сын Человечь бывает,
Иисус Христос вчера и днесь, Тойже и во веки.

Стихира на стиховні свята Собору Пресвятої Богородиці

Улюблені у Господі всечесні отці, чесне у Христі чернецтво, дорогі брати і сестри!

Щиросердечно вітаю вас з радісним святом Різдва Христового та Новоліттям! Сьогодні Предвічний Бог народжується від Діви, стає заради нас людським Дитям. Велике, дивне і незбагненне таїнство Боговтілення. Тихо і смиренно прийшов Бог Слово у наш грішний світ. Тихо і смиренно з'явилася на Планеті людей Втілена Любов – і Своїм приходом назавжди змінила світ. Минають часи, усе на землі змінюється, але світло Віфлеємської зірки, що освітило Христові ясла, не вгасає в серцях людей. За сім століть до тихої Різдвяної ночі прихід Сина Божого описав пророк Ісайя: «… не буде кричати, ані вигукувати, і голосу Свого на вулиці не дасть почути; надломленої очеретини не доламає і льону, що тліє, не погасить... Я, Господь, … поставлю Тебе у завіт люду, світло народам, щоб сліпим очі відкривати, виводити із в'язниці в'язнів, з темниці тих, що сидять у темряві (Іс. 42,2-3, 6-7).

Нині серця віруючих людей сповнені духовної радості й благоговійного трепету. Господь наш Іісус Христос Своїм пречистим Різдвом, життям на землі, хресною смертю і Святим Воскресінням примирив з Богом людство, що через гріхопадіння прабатьків втратило єдність зі своїм Творцем. Господь приймає на Себе «образ раба», щоб послужити нам «навіть до смерті» (Флп. 2,7-8), приходить до нас, щоб дарувати нам спасіння. «Ось наше торжество, яке ми сьогодні святкуємо – прихід Бога до людей, щоб ми прийшли до Бога, або, точніше, щоб ми повернулися до Нього і, скинувши з себе стародавню людину, одяглися в нову, і, як умерли в Адамі, так само знайшли життя в Христі, з Христом народжені, розіпнуті, поховані й воскреслі», – виголошує святитель Григорій Богослов.

У ці святі дні в християнських храмах переможно звучать слова церковного піснеспіву: «Христос рождається, славіте!». Саме «рождається», а не «народився», тому що ми сприймаємо Різдво Христове не просто як історичну подію двохтисячолітньої давнини. Тайна Боговтілення дивним, незбагненним чудом, дією благодаті Святого Духа, що завжди перебуває у Святій Церкві, творить і зараз свій життєдайний відблиск у християнських душах. Спаситель світу знову і знову народжується в кожній людині, яка, розкриваючи перед Ним своє серце, бажає прийняти Його у свою душу, як у Віфлеємську печеру, зробити себе вмістилищем Духа Святого.

Будемо молити Бога, дорогі отці, брати та сестри, щоб це чудесне народження відбувалося в душі кожної людини, щоб усім нам прийти в пізнання істини, облаштувати життя суспільства за Законом Божим і в християнському духовному єднанні, проводячи наше життя у всякому благочесті й чистоті, неухильно прямувати хоч і нелегким, але благодатним, спасенним шляхом, що веде в обійми Отця Небесного.

Возлюблені! Вступаючи в Новий 2013 рік, будемо молити Всемилостивого Бога, щоб грядущий рік Благості Його був мирним, плідним, благополучним для Святої Церкви, для Вітчизни нашої і для нас усіх. Поздоровляю кожного з вас, дорогі мої, з Різдвом Христовим та Новим роком! Хай дарує вам Господь світлу радість, хай благословить вас миром, здоров'ям, благополуччям. А ми Господу нашому, разом зі святим Єфремом Сирином, закличемо: «Хвала Тому, Хто зійшов до нас у Єдинородному Своєму! Хвала мовчанню, Яке промовило до нас Словом Своїм! Хвала Твоєму пришестю, що дарувало нам життя!»

Христос рождається! – Славіте Його!

Смиренний

+АВГУСТИН,