Понеділок, 18 грудня, 2017

В український рідний край прийшов святий Миколай

Дитяча душа – немов дивна квітка, що тягнеться до сонця, вбираючи в себе його світло і тепло. І доки ця духовна енергія живить і наповнює світ, доти й дитина росте, розвивається, наповнюється прагненням творити красу, нести у світ добро. Цю споконвічну істину добре знають і працівники Кагарлицької міської бібліотеки для дітей. Жодне календарне чи релігійне свято не обходиться тут без яскравого театралізованого дійства. Учні молодших та середніх класів місцевих шкіл та ліцею з великим задоволенням втілюють у життя образи героїчних постатей, природних явищ, біблійних персонажів. Постійними учасниками таких заходів є представники місцевого духовенства, які на запрошення працівників бібліотеки приходять сюди, щоб зігріти дитячі серця світлом і теплом вічних духовних істин.

Ось і нещодавно на хвилі благодаті й піднесення розпочався у книгозбірні цикл Новорічно-Різдвяних свят. У заході взяли участь учні 2-А класу Кагарлицької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №3 разом зі своїм класоводом Оленою Мініною. У святковому засіданні клубу «Джерельце» взяли також участь і батьки дітей, Кагарлицький міський голова Олександр Панюта, представники місцевих засобів інформації.

Побував на святі і диякон Кагарлицького Свято-Троїцького храму Валерій Погрібний. Він розповів присутнім про Святого Миколая, научав дітей бути слухняними, добрими та чесними, слідувати прикладу Святого Миколая і допомагати всім, хто потребує допомоги й підтримки. Цікаву розповідь В.Погрібний доповнив подарунками – він кожному маленькому учаснику заходу вручив натільний хрестик.

Тепло вітав усіх присутніх і міський голова. Олександр Олексійович побажав і дітям, і дорослим здоров’я, достатку, Господнього благословення та благодаті й покровительства від Святого Миколая. Міський голова подарував кагарлицькій малечі традиційні «миколайчики».

Вітав дітей і Святий Миколай, образ якого майстерно відтворив старшокласник Владислав Величко: він благословив школярів та їхніх рідних на все добре та обдарував їх своїми щедрими дарами. Не залишилися в боргу й самі діти. Вони молилися доброму Святому за своїх батьків, братів, сестер та всіх рідних, читали вірші, співали пісні й колядки. А також із великою вдячністю подарували всім своїм благодійникам, які завітали того дня на свято Миколая, новорічні ялиночки, виготовлені власноруч.

Доповнила захід тематична виставка літератури, яку підготували працівники книгозбірні.

Надія Предченко