Субота, 22 липня, 2017

Тезоімеництво —
неділя 3-я після Пасхи, жон-мироносиц
Хіротонія — 25.12.2010

Єпископ Никодим (Барановський Микола Миколайович) народився 15 травня 1975 року в с. Гошів Овруцького району Житомирської області в сім'ї робітників.

У 1992 році закінчив Гошівську середню школу.

У 1996 році закінчив Київську Духовну Семінарію і поступив до Київської Духовної Академії, яку закінчив у 2000 році.

4 жовтня 1995 року призначений на посаду помічника завідуючого богослужбовою практикою в КДАіС.

10 грудня 1997 року призначений викладачем Київської Духовної Семінарії.

11 квітня 2000 року проректором Київської Духовної Академії, архімандритом (нині архієпископом) Митрофаном (Юрчуком) пострижений у чернецтво з ім'ям Никодим (на честь святого праведного Никодима).

15 квітня єпископом (нині митрополитом) Павлом (Лебідь), намісником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, рукоположений у сан диякона, а 27 квітня 2000 року Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром – у сан пресвітера.

З вересня 2000 року призначений на посаду завідуючого богослужбовою практикою КДАіС.

З вересня 2001 року призначений на посаду помічника інспектора КДАіС.

1 листопада 2001 року на кафедрі Літургічного богослов’я захистив дисертацію «Происхождение и историческое развитие Божественной Литургии в свете святоотеческой письменности и богословской литературы», здобувши ступінь кандидата богослов'я.

До дня Святої Пасхи 2001 року возведений у сан ігумена.

До дня Святої Пасхи 2002 року нагороджений хрестом з прикрасами, а через рік, до свята Христового Воскресіння, возведений в сан архімандрита.

З 6 липня 2007 року – секретар Білоцерківської єпархії УПЦ і настоятель Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Біла Церква.

З 2007 року член Літургічно-богослужбової комісії для написання і редагування богослужбових текстів служб новопрославленим святим при Священному Синоді УПЦ.

З 2003 року член календарної комісії при видавничому відділі Київської Митрополії Української Православної Церкви.

23 грудня 2010р. згідно рапорту Високопреосвященнішого Митрофана (Юрчука), архієпископа Білоцерківського і Богуславського Священний Синод Української Православної Церкви ухвалив рішення про призначення архімандрита Никодима (Барановського) єпископом Рокитнянським, вікарієм Білоцерківської єпархії (Журнал засідання № 45).

20 липня 2012 року, згідно з рішенням Священного Синоду УПЦ (Журнал №66) його було призначено єпископом Ровеньківським, вікарієм Луганської єпархії.