Субота, 22 липня, 2017

Народився 16.01.1953.
Тезоіменитство - 1 серпня
Хіротонія - 01.08.1994

Єпископ Серафим (Василь Федорович Залізницький) народився 16 січня 1953 року на хуторі Сеножати, що в селищі Лосятин Кременецького району Тернопільської області в селянській родині.

1968 року закінчив восьмирічну середню школу. 1969 - вступив до Кременецького сільськогосподарського технікуму. Працював у колгоспі, а потім у Кременецькому районному управлінні сільського господарства на посаді агронома.

1975 року був зарахований до Московської духовної семінарії, після закінчення якої в 1979 році вступив до Московської духовної академії, де навчався до 1983 року.

24 лютого 1985 року був висвячений у сан диякона, а 3 березня - в сан священика. Отримав направлення до Білої Церкви, де був призначений настоятелем церкви в ім’я святої рівноапостольної Марії Магдалини і благочинним Білоцерківського округу.

1994 року протоієрей Василій прийняв чернечий постриг з ім'ям Серафим.

1 серпня 1994 року був хіротонісаний в єпископа Білоцерківського і Богуславського.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 31 травня 2007 року (Журнал № 57) Преосвященного Серафима було звільнено від управління Білоцерківською єпархією і призначено єпископом Сєверодонецьким і Старобільським на новостворену Сєверодонецьку кафедру.

4 червня 2007 року, згідно з поданим рапортом Преосвященного Серафима (Залізницького) (схиєпископа Сергія), єпископа Сєверодонецького і Старобільського, його було почислено за штат, звільнивши від управління Сєверодонецькою єпархією.

Місцем перебування Преосвященного Серафима було призначено Свято-Успенську Святогірську Лавру Донецької єпархії (Журнал № 62).