Середа, 26 липня, 2017

Пасхальне послання. 2012 р.

Poslanie2012_2РУССКИЙ ЯЗЫК

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОГО МИТРОФАНА,

АРХІЄПИСКОПА БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО І БОГУСЛАВСЬКОГО

духовенству, чернецтву і всім вірним чадам

Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Знову милосердний Господь сподобив нас пройти період Великого посту й зустріти «сей день, его же створи Господь», день славного Його з мертвих Воскресіння!

Пасха – це Свято свят і торжество з торжеств, це вершина богослужбового року. Ради цього дня Ісус Христос зійшов на землю, втілився, жив серед людей і був розіп’ятий на Хресті, щоб нас зробити причасниками Свого Воскресіння.

Христос Воскрес! У цьому – сенс усього православного віросповідання.

Пасха Христова є кінцевою метою Божого домобудівництва, здійснення всіх пророкувань, усього Священного Писання.

Велика радість Воскресіння! Але досягається вона хресним шляхом: «се бо прииде крестом радость всему миру». І через Хресну Свою Жертву Христос примирив Бога з людством, повернув людині радісну можливість перемоги над гріхом і смертю.

Здійснилася Тайна нашого спасіння: Агнець Божий, приведений на заклання, узяв на Себе гріхи світу. Пройшов через долину смерті. Зруйнував силу пекла. Воскрес у людській Своїй плоті, вознісши її і нас на небо, і «сів праворуч Бога й Отця»(Мк. 16:19). Так не лише наш дух, але і плоть наша здобули великий дар Воскресіння, який був обіцяний і дарований усім, хто вірить у Христа, Сина Божого.

Для віруючих зустріч Пасхи, яка є образом майбутнього життя в Царстві Небесному, стала можливою виключно завдяки тому, що всі ми перебуваємо в «Єдиній, Святій, Соборній і Апостольській Церкві» (Символ Віри), яку заснував і ствердив Сам Господь на землі – місці нашого порятунку. Для нашого зміцнення у вірі й нам для науки звучать слова Спасителя: «Збудую Церкву Мою, і ворота пекла не здолають її» (Мф. 16:18).

Апостоли Христові вийшли на всесвітню проповідь Воскресіння Христового й цією проповіддю підкорили язичницький світ. З Гробу Господнього разом з Воскреслим Господом вийшла вся наша віра й усе наше богослужіння, бо, за словом апостола Павла, «якщо Христос не воскрес, то і проповідь наша марна, марна і наша віра» (1Кор. 14). Без Воскресіння Христового взагалі не може бути жодного християнства. Воскресіння Христове було б недостатньо назвати просто догматом, це догмат усіх догматів. Як до океану прямують усі струмки, потоки й ріки, так до Пасхи, до Воскресіння Христового спрямовується все вчення християнське і в ньому завершується.

Якби не було Воскресіння Христового, то не лише не було б християнства, але й сама віра в Бога, у силу добра і правди була б підірвана, втрачений був би і сенс життя.

Христос, Воскреслий незримо, відчутно являється кожному. І в житті кожного з нас відбувається зустріч з Воскреслим Господом, і Він приходить до кожного, стукаючи у двері його серця, знаходячи для кожного Свої слова. І наша справа – почути, наша справа – відгукнутися на цей стук, тому що Господь прийшов врятувати, одухотворити і змінити життя не лише всіх разом, але й кожного з нас окремо. Тому сьогодні, в Пасхальний день, повертаючись додому, нехай кожен із нас понесе в серці радісну думку про те, що Господь і мені з’явився. Він і для мене воскрес, і для мене говорить, і зі мною залишається, і буде завжди моїм Господом і моїм Спасителем.

У світлі дні Пасхи, коли ми святкуємо «смерти умерщвление, адово разрушение и инаго вечного жития начало» (з Пасхального канону), доречно піднести свої молитви до Життєдавця Христа Спасителя про вилікування і зцілення від хвороби Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України. Піднести свої молитви кожного з нас зобов’язує наша синівська любов до Його Блаженства, який поклав на вівтар Первосвятительського служіння свої сили і здоров’я ради зміцнення й розвитку нашої святої Української Православної Церкви.

Лише чиста світла Пасхальна радість – радість про Воскреслого Господа і Спасителя нашого – здатна прославляти, надихати й облагороджувати людські душі, піднімаючи їх із повсякденної життєвої метушні та сірої, принижуючої буденності. Лише вона єдина в змозі розсіяти морок гріховних пристрастей і скорботи на душі, що походить від них, здолати печаль і смуток на серці, спонукати людину до самовідданого й безстрашного подвигу в ім’я правди і добра – насправді оживити людську душу, високо піднявши її над усім тлінним, ганебним, земним і осяявши її Божественним Світлом.

Улюблені у Христі отці, ченці і черниці, молодь, брати і сестри – усі вірні чада Білоцерківської єпархії! Христосуючись нині з вами, молитовно бажаю вам, щоб серця ваші запалилися Світлом Воскресіння, Світлом цієї Великої Перемоги над смертю і гріхом, а ваші душі стали сховищами дарів Пасхального, Переможного Торжества.

Да празднует же весь мир, видимый и невидимый: Христос бо воста, веселие вечное!

Воістину Воскрес Христос!

МИТРОФАН,