Понеділок, 18 червня, 2018
Білоцерківська Єпархія | Українська Православна Церква
   
Розмір шрифту
Цитати

Різдвяне послання 2010 р.

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

Високопреосвященнішого Митрофана,

архієпископа Білоцерківського і Богуславського,

пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Білоцерківської єпархії

Української Православної Церкви

 

 

"Бо так полюбив Бог світ,

що віддав і Сина Свого Єдинородного,

щоб усякий, хто вірує в Нього,

не загинув, а мав життя вічне"

(Ін. З:16)

Таємниця Боговтілення Другої Особи Святої Трійці — Бога Слова — є одним з догматів Православної Церкви. Допитливий людський розум не може до кінця осягнути значення цієї таємничої події світової історії. Як Божество могло з'єднатися з людством, нескінченне із скінченним, безмежне з обмеженим? У цьому таємному Божественному Промислі — найбільший прояв любові Божої до грішного людського роду, здійснення справи спасіння людини від вічної смерті.

Господь зглянувся з висоти Своєї величі на землю, сприйняв від Діви Марії нашу людську природу, став подібним до нас у всьому, крім гріха. Він жив з нами, проповідував благу вість про Царство Боже, постраждав, помер за нас на Хресті й силою Свого Божества воскреснув з мертвих, перемігши тим ворога роду людського — диявола. Христос Спаситель з'єднав Небо і землю, повернув людині можливість повернутися до втраченого колись Раю. Святий апостол Павел, пояснюючи значення пришестя у світ Спасителя, так пише у своєму посланні до ефеських християн: "І, прийшовши, благовіствував мир вам, далеким і близьким, бо через Нього і ті й інші маємо доступ до Отця в одному Дусі" (Єф. 2:17-18).

Разом з тим Син Божий Своїм пришестям у світ явив таємницю Триіпостасного Божества й утішну істину, що всі люди за єдністю походження є між собою братами й сестрами, членами одного благодатного Тіла — Церкви Христової. Усвідомлення цієї істини має надихати нас на справи милосердя . й любові один до одного, а отже й до Бога. Усвідомлення цієї істини має, вигнати з нашого життя всяку брехню, ненависть, нетерпимість, гордощі, заздрість, лицемірство та інші гріхи. Навпаки, ми повинні плекати в наших серцях любов, щирість, чесність, співчуття.

Саме для цього і прийшов на землю Син Божий, щоб відтворити, відновити нас, розтлілих у злочинах. Сам Всемогутній Лікар прийшов до нас, щоб вилікувати наші застарілі недуги гріха, душевні й тілесні хвороби, очистити нас від будь-якої скверни. Нам потрібно тільки радіти й прагнути до Бога розумом і серцем. Він, розпростерши обійми, всіх прикликає до Себе і радіє всякому людському наверненню та оновленню.

Нехай приклад Божественної правди й любові, милості та смирення буде для нас законом життя, нехай зміцнює він у нас прагнення до чеснот, щоб з Божою допомогою зростати нам від сили в силу.

Минають часи, багато що змінюється в житті, але незмінний і вічний Христос, Він Той Самий у любові та в милості до роду людського. До Нього линуть мільйони сердець і так буде довіку. І ми нині приходимо до Новонародженого Богонемовляти Христа з подячною молитвою за Його великі милості та благодіяння, явлені нам від Нього в 2009 році. Цей рік був насичений багатьма важливими подіями як у житті нашої Святої Церкви в цілому, так і в житті нашої Білоцерківської єпархії.

Ми дякуємо Господу за обрання нового Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, за його Первосвятительський візит в Україну, який сприяв зміцненню нашої церковної єдності. Ми дякуємо Господу за ювілеї, які відсвяткувала наша Церква минулого року — 450-річчя принесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері; 350-річчя знайдення мощей преподобного Іова Почаївського, 300-річчя від дня кончини святителя Димитрія Ростовського.

Усі ми, церковні чада Білоцерківської єпархії, приносимо подяку Милосердному Господу і за наші єпархіальні ювілеї - 15-річчя відродження стародавньої Юр'ївської, нині Білоцерківської, єпархії та 170-річчя освячення нашого Спасо-Преображенського кафедрального собору. Ці урочистості, які очолив Предстоятель нашої Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, засвідчили, що ми в єдності зі Святою Вселенською Православною Церквою звершуємо справу нашого спасіння, здійснюємо наше християнське покликання.

Вступаючи в новий 2010-й рік, ми також просимо Господа, щоб Він був милостивий до нашого народу, нашої Церкви і нашої Держави, щоб Він дарував нам мир і благоденство. У новому році нам належить виконати вельми важливу і відповідальну місію — обрати нового Президента країни. Кожний з нас повинен виконати свій громадянський обов'язок — віддати свій голос за того кандидата, який зможе повести нашу країну шляхом економічного і соціального розвитку, зможе подолати ті труднощі й розв'язати проблеми, яких так багато нагромадилося за останні роки. Я закликаю всіх до посиленої молитви, щоб Господь просвітив наш розум і серця, і допоміг нам зробити правильний вибір.

Вітаю всіх вас, возлюблені у Христі отці священнослужителі, чернецтво, брати й сестри, молодь, діти, всі вірні чада Білоцерківської єпархії, зі святом Різдва Христового та Новоліттям, бажаю всім сили духу, тілесного й духовного здоров'я, непохитного стояння у Святій Православній вірі, вірності канонічній Українській Православній Церкві, її Предстоятелю Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру.

Нехай Цариця Небесна допоможе до кінця днів наших переживати серцем і розумом радість пришестя у світ Христа Спасителя, радість Його благодаті, яку Він щедро дарує нам.

Христос рождається — славіте Його!

 

МИТРОФАН,

АРХІЄПИСКОП БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ І БОГУСЛАВСЬКИЙ

 

Різдво Христове 2009/2010 р.

м. Біла Церква

Рождественское послание (рус. яз.)

Баннери

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru


06904


Иоанн. Сайт для ищущих...

Монастыри и храмы УПЦ

Контакти

Єпархіальне управління
м. Біла Церква, вул. Гагаріна,12
тел. (04563) 9-15-49
e-mail: bc.diocese@i.ua

Вхід для користувачів