Понеділок, 18 червня, 2018
Білоцерківська Єпархія | Українська Православна Церква
   
Розмір шрифту
Цитати

Різдвяне послання 2012 р.

arhyepyskop.mytrofanПослание на русском языке

Різдвяне послання
Високопреосвященнішого Митрофана,
архієпископа Білоцерківського і Богуславського,
духовенству, чернецтву і всім вірним чадам
Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви


«Велика благочестя тайна: Бог явився у плоті,

виправдав Себе в Дусі, показав Себе Ангелам,

був проповіданий у народах,

прийнятий вірою у світі, вознісся у славі».
(1 Тим. 3:16)

 

Урочисто святкує нині Вселенська Православна Церква пришестя у світ Сина Божого і Сина Людського Господа нашого Іісуса Христа. Минув ще один рік, і знову під склепіннями храмів звучить ангельська пісня: Слава у вишніх Богу і на землі мир, у людях благовоління (Лк. 2:14). Ця пісня сповіщає всьому людству радість, яка сталася через народження у віфлеємській печері Богонемовляти Христа.

Які ж слова можуть виразити цю радість?! Сьогодні всі ми, хто зібрався у храмах на урочисте богослужіння, подібно до ангелів, устами яких був оспіваний Христос при Своєму народженні, оспівуємо і славимо Його в церковних піснеспівах, складених святими отцями і переданих нам як дорогоцінний скарб. У цих богодухновенних піснеспівах нам відкривається таїна спасіння: Бог у плоті являється тим, хто сидів у темряві, Боголюдина Іісус Христос сходить на землю, щоб возвести нас на небо. Сьогодні саме Небо прихиляється до землі, щоб ми разом із небожителями прославили Богонемовля Христа. І ми повинні бути не просто глядачами на цьому святі, але співучасниками і причасниками його.

Єдинородний Син Божий, Який прийняв наше людське єство від Пресвятої Діви Марії, народився у злиднях й приниженні. Ніхто з жителів Віфлеєма не схотів дати притулок Йому. Першим притулком і житлом Богонемовляти Христа став вертеп — убога печера за околицею міста, прості ясла стали Його колискою, солома — постіллю, а бідні пелени — одежею. Для чого завгодно було Господу слави з’явитися на землі в такій бідності та приниженні? Для того, щоб самим народженням Своїм викрити головні недуги грішного роду людського: похіть плоті, похіть очей і гордість житейську (1 Ін. 2:16), і показати, що спасіння, гідність і щастя людини не залежать від розкоші, багатства і становища в суспільстві, але здобувають їх тільки смиренні й лагідні серцем. Навчіться від Мене, бо Я лагідний і смиренний серцем, і знайдете спокій душам вашим, — заповідає нам Господь наш Іісус Христос (Мф. 11:29).

Різдво Христове принесло світові світло розуму. Воно відкрило нам Бога. З нинішньої ночі починається для світу Богооткровения, Богоявлення. Тож не випадково в перші століття християнства Церква святкувала Різдво разом із  Богоявленням. У пришесті Христа Спасителя на землю — істина Богоявлення.
Ми, християни, маємо знання про Бога через Іісуса Христа і тому сьогодні, цієї різдвяної ночі, з такою радістю складаємо Йому хвалу, честь і подяку. Різдво Христове — це найбільший дар усім людям, які настільки загрузли у гріхах своїх, що відвернулися від Бога і вже не могли власними силами повернутися до Нього. Тоді Бог, зійшов на землю, прийшов до людини, відкрив їй Себе і надав їй можливість відновити своє грішне єство, знову з’єднатися з Ним і мати вічне життя в Небесному Царстві.

Різдво Христове дає нам радість богосинівства, бо через Сина Божого люди отримали можливість стати синами Божими. Але дар синівства приймається тільки добровільно, з волі самої людини, і Христос спасає нас не без нашої участі. Благаю вас, браття, — говорить апостол Павло ... — не уподібнюйтеся світові цьому, а змінюйтесь оновленням розуму вашого, щоб ви пізнавали, що є воля Божа, блага, угодна і довершена (Рим. 12:2). Апостол тут говорить про те, що ми повинні жити не за законами
світу цього, а за законом Христовим — законом правди і любові. Я світло світові, — говорить Господь, — хто піде вслід за Мною, той не ходитиме в темряві, а матиме світло життя (Ін. 8:12), отже, ми покликані ходити у світлі: проганяти ненависть, припиняти ворожнечу, знищувати заздрість, не допускати брехні та лицемірства, гасити в серцях злопам’ятність. Отже, ми покликані бути істинними послідовниками Христа, ім’я Якого носимо.

Святкуючи Різдво Христове, ми з благоговінням, від щирого серця дякуємо Господеві за всі Його благодіяння, явлені нам у 2011 році. Цей рік був ознаменований багатьма важливими подіями в житті нашої єпархії. Згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви в м. Біла Церква в 2011 році був відкритий Свято-Серафимівський чоловічий монастир. Духовенство і віруючі Білоцерківської єпархії минулого року мали можливість поклонитися мощам великих угодників Божих — святої великомучениці Анастасії Узорішительниці та святого великомученика Димитрія Солунського, які на прохання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира прибули в Україну з Елладської Православної Церкви й відвідали також і наш кафедральний собор. Налагоджується у нашій єпархії і діяльність православних молодіжних організацій. Білоцерківська єпархія приєдналася до Всеукраїнського руху молоді «Ф.О.М.А.». У листопаді в Білій Церкві успішно пройшов перший Всеукраїнський молодіжний форум. У ньому взяли участь делегати від усіх благочинь єпархії. Вони обговорили напрямки роботи з молоддю на парафіях і питання організації соціальної волонтерської роботи. Все це вселяє надію на те, що з кожним роком у наших храмах молоді ставатиме все більше і кожна молода людина знайде собі в Церкві справу до душі.

Однак існують і певні проблеми у житті нашої єпархії, багато що ще належить зробити, але ми сподіваємося, що з Божою допомогою нам вдасться вирішити невирішені проблеми і подолати труднощі, які постають на нашому шляху.

З такими думками і надіями ми завершуємо 2011 рік і вступаємо в новий 2012 рік. У ці святкові дні ми з особливим почуттям підносимо наші молитви Новонардженому Богонемовляті Христу, щоб Він прихилив Свою милість до нашої Церкви, нашої єпархії і нашого народу.

Я закликаю всіх вас, улюблені чада церковні, особливо у священні дні Різдва Господа нашого Іісуса Христа — Лікаря Всемогутнього душ і тілес наших — посилити свої молитви за здоров’я Предстоятеля нашої Святої Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, який дуже потребує їх.

Вітаю вас, возлюблені у Господі отці, брати і сестри, чернецтво, діти, молодь, усі вірні чада Білоцерківської єпархії, з великим благодатним святом Різдва Христового та Новоліттям, бажаю всім добробуту, миру, духовних веселощів і радості у Господі нашому Іісусі Христі, нині народженому від Пресвятої Діви Марії.

 

Христос рождається — славте Його!

Митрофан,

архієпископ

Білоцерківський і Богуславський

Різдво Христове

м. Біла Церква,

2012 р.

 

Баннери

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru


06904


Иоанн. Сайт для ищущих...

Монастыри и храмы УПЦ

Контакти

Єпархіальне управління
м. Біла Церква, вул. Гагаріна,12
тел. (04563) 9-15-49
e-mail: bc.diocese@i.ua

Вхід для користувачів