Понеділок, 18 грудня, 2017

«Ми є у тебе, Україно!» - фестиваль талантів, мужності і гідності

dsc_146018 листопада  в Київському міському  Палаці ветеранів відбувся фінальний тур постійно діючого фестивалю культури і творчості для людей з інвалідністю «Ми є у тебе, Україно!» Учасниками фестивалю стали особливі люди, дорослі і діти, яких поєднала не тільки любов до мистецтва, а й любов до життя і неймовірна сила духу, сила, яка допомагає їм боротися з хворобами, випробуванням долі і дає надію на світле майбутнє.

З вітальним словом до присутніх звернулися духівник фестивалю, керівник сектору пастирської опіки воїнів-інтернаціоналістів та учасників бойових дій Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, настоятель храму на честь Всіх святих воїнів протоієрей В’ячеслав Яковенко та генеральний директор фестивалю Людмила Запорожець. Яскравим і дуже емоційним танцем відкрила концертну програму голова журі фестивалю, майстер спорту України, член параолімпійської збірної України, чотирикратна чемпіонка світу зі спортивних танців на візках Олена Чинка.

У фінальному турі брали участь кращі виконавці з різних областей і міста Києва та найбільше талановитих виконавців представило наше рідне місто Біла Церква. Творча діяльність самодіяльних колективів товариств УТОГ і УТОС добре відома в нашому місті, а цього дня самодіяльним артистам аплодувала столична публіка. Сподобалися глядачам пісні у виконанні

Н. Щемелініної та пісні у жестовому виконанні Ю. Перепелиці  «Ми, українці» та  «Україна мати».

Цікавими були виступи і майстрів художнього слова Н. Кузьмічової, С. Лазар, О. Пошедин та учасників театрального колективу, що представили на суд глядачів сценку з українського побуту

«Язиката Феська».

Веселої барви концертній програмі додали виступи мімів Г. Лілика, А. Нестеренка, П.Ковальчука в клоунадах «Пташка» та «Шляпа», а також хореографічна картинка «Зустріч у  парку» у виконанні М. Нестеренка та К. Свистун, учасників художньої самодіяльності з Білоцерківського  Будинку культури УТОГ.

Особливою щирістю і душевністю підкорив глядачів спів В. Думанського, який виконав авторську пісню «Біла Церква».

Гідно представили рідне місто і юні артисти з Білоцерківського багатопрофільного навчально- реабілітаційного центру.  Н. Гурська та С. Великодня з піснями у жестовому виконанні «Небесна сотня» та «Кучерики». Запальними танцями « Бугі вугі» та «Велика перерва» дивували глядачів учні цього центру.

Проникливо виконали пісню «Свіча» В. Матюсенко та А. Гончаров, вихованці Білоцерківського дитячого будинку-інтернату (що по вулиці Турчанінова). Зворушливо і лірично прозвучала пісня «Кажуть все мине» у виконанні А.Верхогляда.

Щирими оплесками вітали присутні виступи учнів Білоцерківської спеціальної школи №19 Ю. Ільченка, що майстерно  читав гуморески П. Глазового та аккордионіста  В. Лагути, який виконав «Латинську польку».

В фестивалі також брали участь професійний фотограф Л. Бойко  та художник Н. Чернова з Білої Церкви, вони представили виставки своїх робіт на духовну і природничу тематику.

Нагадуємо, що фестиваль «Ми є у тебе, Україно!» постійно діючий. У Білій Церкві він проходить при підтримці Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви. То ж сподіваємося на знайомство з новими талановитими особистостями.

Г.М. Бойко